Ciekawe dodatki krawieckie

Dziś prezentacja najciekawszych dodatków krawieckich – szycie to nie tylko tkaniny :)

Nici

Cóż na ten temat napisano już wszystko i wydawać by się mogło, że ciężko tu o oryginalność – nic bardziej mylnego. Ze swojej strony chciałabym zwrócić Waszą uwagę na nici metalizowane – dają naprawdę świetny efekt. Kilka przykładów takich nici:

nici6NIci2

                                                              Taśmy

Znudziły się już Wam zwykłe tasiemki? Uważacie, że taki dodatek jest przestarzały i wygląda mało atrakcyjnie? Popatrzcie tylko na to:

 

tasiemka

 

Ta tasiemka wyglądająca jak pnącze ożywi każdą wiosenną kreację.

Guziki

Często niedoceniane – jednak właściwy ich wybór może okazać się kluczem do sukcesu. Poniżej przedstawiam dość nietypowe wariacje na ten temat, może Was zainspirują :)

guziki3 guziki2 guziki1

 

Gipiura

 Gipiura to rodzaj haftu na przejrzystym tle. Wygląda bardzo elegancko – świetnie pasuje do ekskluzywnych kreacji.

 

gipiura

 

Haft

Kojarzyć się może z czymś sprzed kilku epok – znów błąd. Jeśli jest dobrze zaprojektowany i wykonany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły może zwrócić uwagę każdego  - nawet mężczyzny :)

haft1haft2

 

 

 

Lamówka

Lamówka to nic innego jak wąski kawałek materiału, który służy do obszywania brzegów tkaniny, czy też ubrań. Dobre dopasowanie lamówki zdecydowanie poprawia wygląd każdego produktu krawieckiego. Oto przykłady ciekawych lamówek:

lamówka-kratka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>